Od 19. do 29. 7. 2024 nebudou odesílány balíky z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení!

Jak správně pečovat o své hokejové rukavice?

Hokejové rukavice jsou klíčovým vybavením každého hráče ledního hokeje. Poskytují ochranu a pohodlí, zároveň však podléhají opotřebení a mohou být zdrojem nepříjemného zápachu. Správná péče o hokejové rukavice prodlužuje jejich životnost a zajišťuje, že budou vždy připravené na maximální výkon. V tomto článku se podíváme na nejlepší postupy pro péči o vaše hokejové rukavice. Pro veškeré vybavení a doplňky navštivte Hockey Outlet.

1. Pravidelné čištění

Tip

  • Odstranění nečistot: Po každém tréninku nebo zápase rukavice otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili pot a nečistoty. Dbejte na to, abyste se dostali do všech záhybů a švů.

2. Správné sušení

Tip

  • Přírodní sušení: Nechte rukavice volně vyschnout na vzduchu. Vyhněte se sušení na přímém slunci nebo blízko tepelných zdrojů, které mohou poškodit materiál.
  • Větrání: Použijte větrací stojany nebo speciální větrací systémy pro sportovní vybavení, které zajistí rychlejší a rovnoměrné sušení.

3. Dezinfekce a odstranění zápachu

Tip

  • Antibakteriální spreje: Používejte speciální antibakteriální spreje určené pro sportovní vybavení. Tyto spreje pomáhají ničit bakterie a eliminovat nepříjemné pachy.
  • Soda na pečení: Pro přírodní odstranění zápachu můžete do rukavic nasypat trochu sody na pečení, nechat působit přes noc a ráno důkladně vytřepat.

4. Kontrola a opravy

Tip

  • Pravidelná kontrola: Pravidelně kontrolujte stav rukavic. Zkontrolujte, zda nejsou poškozené švy, opotřebovaný materiál nebo jiné vady, které by mohly snížit ochranné vlastnosti rukavic.
  • Opravy: Menší trhliny nebo uvolněné švy můžete opravit sami s pomocí jehly a nitě. Pro větší opravy se obraťte na profesionální servis nebo specializované opravny sportovního vybavení.

5. Skladování

Tip

  • Suché a větrané místo: Skladujte rukavice na suchém a větraném místě. Vyhněte se uzavřeným prostorám, kde by mohlo dojít k hromadění vlhkosti a růstu plísní.

 

Správná péče o hokejové rukavice je klíčem k jejich dlouhé životnosti a udržení vysoké úrovně pohodlí a ochrany. Dodržováním výše uvedených tipů zajistíte, že vaše rukavice budou vždy v nejlepší kondici. Pro kvalitní hokejové vybavení a další užitečné rady navštivte Hockey Outlet.