Od 19. do 29. 7. 2024 nebudou odesílány balíky z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení!

Rozdíly mezi profesionální a amatérskou hokejovou výstrojí

Lední hokej je náročný sport, který vyžaduje nejen dovednosti, ale také kvalitní výstroj. Ať už jste profesionální hokejista nebo amatér, je důležité mít správné vybavení. V tomto článku se podíváme na hlavní rozdíly mezi profesionální a amatérskou hokejovou výstrojí, abyste věděli, co můžete očekávat od každé kategorie. Navštivte Hockey Outlet pro široký výběr hokejového vybavení.

Materiály a konstrukce

Profesionální výstroj

 • Vysoce kvalitní materiály: Profesionální výstroj je vyrobena z nejlepších dostupných materiálů, jako jsou karbonová vlákna, kompozitní materiály a vysoce odolné plasty. Tyto materiály poskytují maximální ochranu a výkonnost.
 • Pokročilá technologie: Profesionální výstroj využívá nejnovější technologické inovace, jako jsou například zónové polstrování, aerodynamický design a lehké, ale pevné konstrukce.

Amatérská výstroj

 • Standardní materiály: Amatérská výstroj je často vyrobena z materiálů nižší kvality, jako je plast, základní pěny a nylon. I když stále poskytuje dostatečnou ochranu, nemusí být tak lehká a odolná jako profesionální výstroj.
 • Jednodušší technologie: Technologie v amatérské výstroji je méně pokročilá, často se používají základní formy polstrování a konstrukční prvky, které jsou dostatečné pro rekreační hru.

Komfort a přizpůsobení

Profesionální výstroj

 • Vysoký komfort: Profesionální výstroj je navržena tak, aby poskytovala maximální pohodlí při dlouhodobém nošení. Ergonomický design a vysoce kvalitní polstrování zajišťují, že hráč může podávat nejlepší výkon.
 • Přizpůsobení: Profesionální výstroj je často přizpůsobitelná, což znamená, že si hráč může upravit fit podle svých potřeb. Mnoho kusů vybavení je také teplotně tvarovatelných, což zvyšuje pohodlí a ochranu.

Amatérská výstroj

 • Základní komfort: Amatérská výstroj poskytuje základní úroveň pohodlí, což je dostačující pro rekreační hru. Polstrování je méně pokročilé a design je více standardizovaný.
 • Omezené přizpůsobení: Možnosti přizpůsobení jsou u amatérské výstroje omezené. Fit je často univerzální a nemusí přesně odpovídat individuálním potřebám hráče.

Cena a dostupnost

Profesionální výstroj

 • Vyšší cena: Profesionální výstroj je dražší kvůli použití vysoce kvalitních materiálů a pokročilých technologií. Investice do profesionální výstroje se však vyplatí pro hráče, kteří vyžadují nejvyšší úroveň ochrany a výkonu.
 • Exkluzivita: Profesionální výstroj je často dostupná pouze ve specializovaných prodejnách nebo prostřednictvím oficiálních distributorů, jako je Hockey Outlet.

Amatérská výstroj

 • Nižší cena: Amatérská výstroj je cenově dostupnější, což ji činí přístupnější pro rekreační hráče a začátečníky. Kvalita materiálů a technologie odpovídají ceně, což zajišťuje dostatečnou ochranu a pohodlí pro běžné použití.
 • Široká dostupnost: Amatérská výstroj je snadno dostupná v běžných sportovních obchodech a online, což usnadňuje její nákup.

Výběr mezi profesionální a amatérskou hokejovou výstrojí závisí na vašich individuálních potřebách a úrovni hry. Profesionální výstroj nabízí nejvyšší úroveň ochrany, pohodlí a výkonu, zatímco amatérská výstroj poskytuje dostatečnou ochranu a pohodlí za přijatelnou cenu. Navštivte Hockey Outlet a vyberte si tu správnou výstroj pro vás.